Piece wolnostojące

Piec wolnostojący

Piec wolnostojący

Kształt i parametry grzewcze piece Bullerjan zawdzięczają konstrukcji opartej na giętych,
zespawanych ze sobą otwartych na górze i na dole stalowych rurach.

Piecyk żeliwny wolnostojący

Piecyk żeliwny wolnostojący

Elementy piecyka są skręcane, a nie spawane, co dodatkowo zapobiega  naprężeniom wewnątrz konstrukcji.
Na uwagę zasługują osobne drzwiczki do popielnika.

Piec kaflowy typu koza

Piec kaflowy typu koza

Piec przeznaczony do zamontowania w pokojach posiadający wolny przewód kominowy, ogrzewający pomieszczenia o powierzchni do 50 m kw.

Piece wolnostojące

Wysokiej klasy piece stojące to wydajne w działaniu i estetycznie wykonane urządzenia grzewcze. Mogą one stanowić podstawowe lub dodatkowe źródło ogrzewania w domach jedno i wielorodzinnych, a także w niektórych budynkach firmowych/ gospodarczych.

Utrzymanie pożądanej temperatury powietrza w pomieszczeniu w okresie jesiennym, zimowym i wczesnowiosennym, wymaga zainstalowania urządzeń grzewczych. Do tej grupy należą piece wolnostojące na drewno. Jest to rozwiązanie bardzo popularne, które od kilku lat, na powrót zagościło w polskich domach, jak i mieszkaniach, gdzie znajduje się sprawna wentylacja oraz przewody kominowe. Nowoczesne piece wolnostojące na drewno zaskakują swoim estetycznym wyglądem. Produkty te można montować, nawet w bardzo niewielkich pomieszczeniach, ponieważ są one dostępne w naszej stałej ofercie, w różnych rozmiarach do wyboru. Korzystając z naszej strony internetowej, można zapoznać się z bardzo interesującymi produktami, należącymi do kategorii wolnostojące piece kominkowe, czy też opalane drewnem. W naszym asortymencie znajdują się również funkcjonalne kozy. To urządzenia grzewcze wykonane z najwyższej jakości materiałów. Do ich produkcji wykorzystano żeliwo bądź stal nierdzewną. Stanowi to gwarancję tego, że proponowane przez nas piece wolnostojące na drewno nie ulegną uszkodzeniom mechanicznym pod wpływem powstawania bardzo wysokiej temperatury w trakcie procesu spalania. Warto wspomnieć, że wysokiej jakości piece wolnostojące na drewno mogą posiadać różną konstrukcją.

Piece wolnostojące – popularne kozy

Dobrej jakości piecyk wolnostojący opalany drewnem jest niezastąpiony w pomieszczeniach wychłodzonych lub też narażonych na szybki spadek temperatury powietrza, spowodowany nieszczelnością okien czy też brakiem termoizolacji. Nowoczesne kozy mogą stanowić dodatkowe źródło ogrzewania w pomieszczeniach o bardzo dużej kubaturze i metrażu, gdzie dotychczasowy system CO jest niewystarczający, aby utrzymać pożądaną temperaturę powietrza, szczególnie w czasie przymrozków. Proponowany przez nasz sklep internetowy piecyk wolnostojący opalany drewnem jest bardzo wydajnym urządzeniem. Może być ustawiony na podwyższeniu bądź też na solidnie wykonanych nogach, co umożliwia dokładne oczyszczenie znajdującej się pod nim powierzchni, z zalegających produktów spalania, popiołu, sadzy i innych elementów. Ekonomiczne spalanie materiału opałowego, którym wyróżnia się proponowany przez nas piecyk wolnostojący opalany drewnem, pozwala zaoszczędzić na wydatkach poniesionych z tytułu zakupu tego typu produktu. Dobrej jakości kozy czy piece kominkowe są w stanie doskonale poradzi sobie także ze spalaniem zrzynek, trocin czy też innych materiałów opałowych, aprobowanych przez Ministerstwo Środowiska. Wysokiej klasy piecyk wolnostojący opalany drewnem posiada przemyślaną konstrukcję, która gwarantuje bardzo szybkie jego nagrzewanie się i długie utrzymywanie temperatury.

Dlaczego warto jest montować piece wolnostojące na drewno?

W asortymencie naszego sklepu internetowego znaleźć można markowe piece wolnostojące. To wyroby znanych i cenionych producentów, które zostały zaprojektowane oraz wykonane, wyłącznie w firmach specjalizujących się w wytwarzaniu tego typu urządzeń grzewczych. Gwarantujemy, że polecane przez nas produkty przetrwają w niezmienionym stanie przez bardzo długi czas. Są one łatwe do utrzymania w czystości i nie wymagają obowiązkowych, czasochłonnych, kosztownych przeglądów, jak i konserwacji. Polecane przez nas piece wolnostojące mogą znajdować się nie tylko w salonie czy sypialni, ale także w miejscach, gdzie są zainstalowane przewody kominowe, a także, w których działa sprawnie wentylacja, zarówno mechaniczna, jak i grawitacyjna. W podstawowej ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się piece wolnostojące na drewno, które można montować w różnej odległości od ściany, w zależności od tego, z jakich materiałów ona powstała. Polecane przez nas kozy mogą posiadać drzwi przymocowane do przedniej części paleniska. Rozwiązanie to jest sprawdzone i polecane klientom, którym zależy na tym, aby konstrukcja zatrzymywała ciepło w środku. Oferowane przez nasz sklep internetowy piece wolnostojące na drewno mogą posiadać także wbudowany termometr. Dzięki temu z łatwością można monitorować, jaka temperatura powstaje w palenisku. Nie dopuszcza to do nadmiernego przegrzania czy też wychłodzenia tej tego elementu konstrukcji. W niektórych modelach, proponowanych przez nas urządzeń grzewczych, znajduje się także funkcjonalny wieszak do gotowania. Może być wykorzystywany do obróbki termicznej potraw szczególnie, gdy piece wolnostojące na drewno znajdują się w pomieszczeniach kuchennych, stanowiąc nie tylko źródło ogrzewania, ale również miejsce do przyrządzania posiłków.

Nowoczesne piece wolnostojące to rozwiązanie dla osób pragnących posiadać ekonomiczny system ogrzewania. To produkty zasilane drewnem bądź też zrzynkami, trocinami lub ścinkami, co umożliwia wykorzystanie odpadów poprodukcyjnych, powstałych w trakcie obróbki drewna.